Адмірал НАТО не виключає війни з рф: наслідки для Москви будуть катастрофічними
Адмірал НАТО не виключає війни з рф: наслідки для Москви будуть катастрофічними
28.03.2025
29 дн. тому
17

Починаючи з 1990-х років, росія циклічно вдається до агресії та вторгнення в сусідні країни. Будь-який нерозважливий крок Москви у бік НАТО загрожуватиме їй катастрофічною відповіддю.

Про це розповів голова Військового комітету НАТО, адмірал Джузеппе Каво Драгоне в інтерв'ю РБК-Україна.

За словами Драгоне, у Стратегічній концепції та Військовій стратегії НАТО, головними загрозами є: 

  • російська федерація; 
  • терористичні угруповання. 

"Щодо можливого конфлікту, то як військовий я можу сказати, що якщо росія зробить такий нерозважливий крок, відповідь буде катастрофічною для Москви. Без сумнівів, сили та можливості НАТО значно перевершують російські, - заявив він. 

Голова Військового комітету НАТО зауважив, що саме завдяки позиції стримування та оборони ймовірність "зіткнення" Альянсу з росією є низькою, втім,  не виключеною. 

Відповідаючи на питання про те, чи існує ризик вторгнення росії на інші європейські країни, у разі поразки в Україні, він нагадав, що країни Балтії, Румунія, а також Польща є членами Альянсу, у зв'язку з чим ворог зіткнеться з відповіддю усіх 32 країн-членів. 

"З іншого боку, починаючи з 1990-х років, росія циклічно повторює свої дії - здійснює агресію та вторгнення до сусідніх країн, часто використовуючи гібридні та дестабілізаційні кампанії, що не досягають рівня повномасштабної війни. Ця модель поведінки вже добре вивчена", - пояснив він. 

Альянс, як зауважив Драгоне, повинен стримувати будь-які потенційні амбіції рф чи іншого супротивника щодо дій проти НАТО. У зв’язку з цим усі переговори мають підкріплюватися позицією сили, адже поєднання м’якої та жорсткої сили є унікальною особливістю цього військово-політичного союзу. 

Ризик війни росії та НАТО 

Відносини між росією та НАТО залишаються напруженими. Кремль регулярно погрожує країнам Альянсу, використовуючи ядерний шантаж і демонстративні військові навчання поблизу кордонів НАТО. Водночас Захід продовжує підтримувати Україну, постачаючи зброю, посилюючи санкції проти рф і зміцнюючи оборону східного флангу Альянсу.

Попри те, що союзники Києва не прагнуть прямого військового зіткнення - вони готуються до можливих сценаріїв, зокрема провокацій або гібридних атак з боку росії.

Нещодавно президент Литви Гітанас Науседа допустив, що рф може вдатись до нападу на країни Європи до 2030 року.