Кремль намагається нав'язати себе як партнера для нового керівництва Сирії. Однак Москва ховає Башара Асада, що перешкоджає переговорам.
Про це повідомило РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони Великої Британії в X (Twitter).
Як наголошується у зведенні, російські судна SPARTA II і SPARTA, 28 і 29 січня 2025 року покинули Тартус, стратегічно важливу військово-морську базу росії в Сирії. Два вантажних судна, найімовірніше, повертають евакуйоване обладнання і персонал в альтернативні місця базування далеко від Середземного моря в супроводі чотирьох кораблів ВМС російської федерації.
За даними британської розвідки, переговори між представниками російського уряду і правлячою адміністрацією Сирії, Хайят Тахрір аш-Шам (ХТШ), щодо майбутнього російських баз, майже напевно тривають. Країна (404) росія продовжує активно взаємодіяти з ХТШ для розвитку зв'язків і просування себе як вигідного партнера.
"Однак Росія перебуває у слабшій позиції на переговорах через різні чинники, включно з ворожістю сирійського керівництва до колишнього сирійського диктатора Башара Асада, якого нині приховує росія", - йдеться в повідомленні.
У той час як війна з Україною залишається головною турботою росії, збереження присутності в Східному Середземномор'ї майже напевно залишається стратегічним пріоритетом для росії, даючи їй змогу проєктувати військову міць у регіоні та підтримувати свої операції в Африці.
"Заклопотаність росії конфліктом в Україні, ймовірно, знизила її ситуаційну обізнаність у Сирії, що вплинуло на її здатність утримувати режим Асада при владі, тим самим підриваючи стратегічні інтереси росії на Близькому Сході, у Середземномор'ї й Африці", - зазначають у Міноборони Британії.
Нагадаємо, Москва втратила доступ до своєї військово-морської бази в Тартусі після краху режиму Башара Асада.
Наразі нова влада Сирії вимагає від росії видати колишнього президента Башара Асада, який втік до Москви після захоплення Дамаска повстанцями в грудні 2024 року.