Чому під час війни зменшилась кількість  безробітних? Відповідь Держслужби зайнятості
Чому під час війни зменшилась кількість безробітних? Відповідь Держслужби зайнятості
28.01.2025
24

До початку повномасштабного вторгнення Держслужба зайнятості щороку обслуговувала близько мільйона громадян, але наразі ця цифра суттєво скоротилась. Цьому є декілька причин.

Про це розповіла директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк в інтерв’ю РБК-Україна.

Першою причиною, як пояснила Жовтяк, є те, що велика кількість працездатного населення виїхала за кордон. Попри те, що біженці мають можливість зареєструватись в статусі безробітних, зокрема через портал "Дія", вони не можуть отримувати виплати. 

Інша ж причина полягає у тому, що всі військовозобов’язані при реєстрації в Держслужбі зайнятості повинні надати військово-облікові документи, що відповідає принципу "Працюй або воюй". Якщо до повномасштабного вторгнення в структурі безробітних пропорція чоловіків та жінок була приблизно рівною, то сьогодні 80% - це жінки й 20% - чоловіки. 

"Крім того, можливим фактором, що вплинув на бажання людей реєструватися в Службі зайнятості, є скорочення термінів виплат допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану. Якщо раніше виплати здійснювалися протягом одного року, а для деяких категорій населення (громадян передпенсійного віку) - до двох років, то зараз мова йде про три місяці. А для людей передпенсійного віку - один рік", - додала Жовтяк. 

За її словами, кошти, що вивільнились, були спрямовані на:

  • розвиток й можливості;
  • гранти; 
  • навчання людей; 
  • розширення компенсації для роботодавців; 
  • створення нових робочих місць.