Долар рекордно ослаб, Трамп спровокував золоту лихоманку — нова фінансова криза
Долар рекордно ослаб, Трамп спровокував золоту лихоманку — нова фінансова криза
21.04.2025
5 дн. тому
9

Світові ціни на золото різко зросли, сягнувши рекордних 3384 доларів за унцію, на тлі загострення торгівельного протистояння між Китаєм та США. Поглиблення геополітичної напруги, девальвація долара та активний попит на золото з боку центральних банків сприяли цьому історичному злету.

Як повідомляє Reuters, спотові ціни на золото піднялися на 1,7%, тоді як індекс долара впав до найнижчого рівня за останні три роки. Це зробило золото привабливішим для інвесторів, які зберігають активи в інших валютах.

"По суті, ринки закладають у ціни геополітичні ризики, що зросли, зумовлені тарифною напруженістю в США і побоюваннями стагфляції, тоді як стійкий попит з боку центральних банків також забезпечує додаткове зростання цін", – зазначив стратег ринку IG Йеап Джун Ронг.

2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження "взаємних мит" щодо десятків країн. Хоча деякі держави тимчасово звільнили від нових тарифів, напруга у відносинах з Китаєм лише посилилася. Пекін у відповідь застеріг країни від укладення вигідних для США торговельних угод за рахунок Китаю.

Крім того, Трамп відкрито розкритикував голову Федеральної резервної системи Джерома Пауелла, а його адміністрація нібито розглядає можливість звільнення очільника ФРС. Така ситуація ще більше посилила нестабільність на фінансових ринках.

Водночас світ занепокоєний ескалацією з боку росії. За словами Reuters, тисячі атак на фронті порушили оголошене диктатором путіним великоднє припинення вогню. Кремль при цьому заявив, що не отримував наказу продовжити перемир’я.

"Наступною потенційною віхою для золота може стати позначка близько 3500 доларів", – прогнозує Йеап Джун Ронг.

Водночас Національний банк України уважно відстежує ситуацію на світових фінансових ринках. На тлі знецінення долара до євро в НБУ розглядають можливість поступового переходу до нової моделі валютної прив’язки, зокрема – орієнтації на євро.