Через стрімке зростання рівня захворюваності на грип та ГРВІ в Україні все більше регіонів запроваджують карантинні заходи. У низці міст тимчасово призупиняють роботу навчальні заклади, а лікарні фіксують значне збільшення госпіталізацій. Про це повідомило видання РБК-Україна.
Одеська область
У Чорноморську місцева влада ухвалила рішення закрити школи та дитячі садки на карантин з 4 по 14 лютого. Це пов’язано з перевищенням 20-відсоткового порогу захворюваності серед дітей. Лікарі рекомендують батькам уважно стежити за станом здоров’я дітей та уникати місць великого скупчення людей.
Рівненська область
На Рівненщині через погіршення епідемічної ситуації 28 шкіл перевели на дистанційне навчання, з них 7 – у Рівному. За останній тиждень зареєстровано 8575 випадків ГРВІ, що на 25% більше, ніж у попередній період. Показник перевищує епідемічний поріг на 22%. Основними збудниками є віруси грипу A та B.
Чернівецька область
У Чернівцях через високий рівень захворюваності на ГРВІ перевели на дистанційне навчання учнів гімназії №11, 7-го ліцею та 5-ї гімназії. Загалом у регіоні зафіксовано 6220 випадків захворювання, що на 27% більше, ніж минулого тижня. Перевищення епідемічного порогу становить 42,6%.
Львівська область
Львівщина також стикається з різким зростанням захворюваності – зафіксовано понад 10 тисяч випадків грипу та ГРВІ. Госпіталізовано понад 100 осіб, з них 80 – діти. Лікарі наголошують на важливості вакцинації та дотримання санітарних норм.
Житомирська область
Хоча рівень захворюваності зріс на 10%, епідемічний поріг ще не перевищено (відхилення на 14%). Найвищий рівень інфекційної активності зафіксовано в Бердичівському районі. Медики наголошують, що кількість пацієнтів із ускладненнями продовжує зростати.
Київ
У столиці протягом тижня зареєстровано 11 565 випадків захворюваності на грип та ГРВІ. Це на 22,7% більше, ніж у попередній тиждень. Захворюваність серед дітей зросла на 34,5%, а серед школярів – на 46,3%. Медичні заклади Києва готуються до можливого збільшення кількості пацієнтів, розгортаючи додаткові ліжка.
Тернопільська область
Захворюваність у Тернопільській області збільшилася на 6,6% за тиждень. Госпіталізовано 205 осіб, що на 30,6% більше, ніж у попередній період. Лікарі рекомендують обмежити масові заходи та посилити санітарний контроль у школах.
Закарпатська область
У медичні заклади області звернулися 5083 хворих на ГРВІ, що на 44,6% більше, ніж тижнем раніше. У зв’язку з погіршенням ситуації обласна адміністрація рекомендує роботодавцям перевести частину працівників на дистанційну роботу.
Заходи профілактики
Медики закликають дотримуватися профілактичних заходів: часто мити руки, провітрювати приміщення, уникати масових заходів. Найефективнішим захистом від грипу та COVID-19 залишається вакцинація. Важливо своєчасно звертатися до лікаря при перших симптомах хвороби.
Раніше РБК-Україна повідомляло, що грип активно поширюється в 22 областях України, а з початку епідемічного сезону захворіло майже 2 мільйони громадян. За даними МОЗ, у Тернопільській та Чернівецькій областях рівень захворюваності перевищує епідемічний поріг.
Також стало відомо, що 31 січня в селі Татарів Івано-Франківської області через зростання кількості хворих на грип було тимчасово призупинено навчальний процес у місцевій гімназії. Канікули триватимуть з 3 по 7 лютого.