Втрати лісу Карпат дорівнюють площі Києва, Харкова, Одеси, Львова, Івано-Франківська і Тернополя разом узятих. Останніми 20 роками в українській частині Карпат вирубали майже 10% усього лісового покрову.
80% вирубаної площі припадають на лісництва Держлісагентства, йдеться у матеріалі "Лівого берега". Решта вирубаних дерев – комунальні ліси, землі запасу і ліси, підпорядковані безпосередньо міністерствам – Міноборони, Міносвіти чи Мінагрополітики.
Найпоширенішою схемою стало вирубування переформування. Також поширена схема, коли вирубують більше дерев, ніж заплановано, отримуючи додатковий прибуток. "Ми говоримо про такі типи рубок, як санітарні, переформування чи прохідні. Це коли науковці і закони України передбачають певні типи рубок для догляду за лісом, тобто мають благородну мету, але насправді цього дотримуються лише на папері. На практиці з лісу забирають найкращу деревину, щоб отримати найбільше вигоди", – пояснив засновник ГО "Лісові ініціативи і суспільство", координатор проєкту "Боротьба із незаконними рубками в Україні" Дмитро Карабчук.
Одним з нещодавніх прикладів незаконної вирубки журналісти назвали те, як у вересні закарпатська Держекоінспекція отримала повідомлення про масову вирубку лісу біля дороги на Буковель. Виявилось, що принаймні 1500 дерев там вирубали без жодних документів. За оцінкою інспекторів, браконьєри завдали школи на 32 млн грн. Йдеться не лише про вартість знищеного лісу – частину колод коні тягнули гірськими потічками, руйнуючи русла і навколишню екосистему.