Мільйони доларів: державі повернули гроші від схем із закупівлі техніки для ЗСУ

Мільйони доларів: державі повернули гроші від схем із закупівлі техніки для ЗСУ

Фіктивні тендери, завищені ціни й готівка в іноземній валюті

25.07.2025
22 год. тому
2

За ініціативи Державного бюро розслідувань до держави повернули близько 100 млн гривень, вилучених у межах справи щодо масштабної корупційної схеми із закупівлі зброї для ЗСУ.

Про це повідомило РБК-Україна з посиланням на прес-службу ДБР.

Працівники ДБР встановили, що начальник одного з відділів управління логістики Державної спеціальної служби транспорту разом зі спільниками організував схему із закупівлі вантажної техніки для ЗСУ. 

Подробиці схеми 

У вересні - жовтні 2024 року посадовець вносив до тендерної документації дискримінаційні умови, щоб відсікти конкурентів. Перемогу в торгах забезпечували "потрібній" компанії, яка постачала техніку за завищеними цінами. Унаслідок оборудки державі завдано збитків на понад 64 млн грн.

У червні 2025 року працівники ДБР провели обшуки в помешканнях фігурантів, службових кабінетах і офісах компанії в Києві, Київській області та Черкасах. Під час слідчих дій вилучено готівку в національній та іноземній валюті, яку було арештовано.

За рішенням суду до АРМА передано:

  • понад 2,7 млн грн,
  • понад 1,8 млн доларів США,
  • майже 427 тисяч євро.

Що інкримінують підозрюваним 

Полковнику-організатору схеми та трьом військовим повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень в умовах воєнного стану. Засновнику та менеджеру приватної компанії інкримінують пособництво у вчиненні цього злочину.

Закупівлі для ЗСУ 

Варто зауважити, що за останній час зафіксовано кілька справ із серйозними порушеннями при закупівлі продуктів, техніки та озброєння для військових.
Зокрема, у жовтні минулого року ми писали про інцидент із неякісними консервами для військових. Згодом Державний оператор тилу (ДОТ) ініціював службову перевірку.

За результатами скандалів в Україні було запроваджено нові стандарти якості для м’яса птиці, риби та молочної продукції, які постачаються Збройним силам.
Окрім того, у квітні НАБУ і САП викрили схему розкрадання державних коштів під час закупівлі Міністерством оборони України продуктів харчування для Збройних Сил України.