Європейські країни розглядають можливість введення миротворчих військ на територію України, однак цей сценарій стає все менш імовірним. На думку Рафаеля Лоса, наукового співробітника Європейської ради з міжнародних відносин, є дві умови, за яких такий крок може стати реальним, проте обидві наразі виглядають малоймовірними.
Перша умова полягає в тому, що адміністрація США повинна погодитися на так званий "бекстоп" — гарантії безпеки для європейських миротворців та підтримку з боку американських сил. Друга умова — введення режиму припинення вогню, що зупинить бойові дії та змусить росію припинити агресію. Однак, за словами Лоса, обидва варіанти виглядають дедалі менш реалістичними, і європейцям доведеться переглянути свої стратегії.
Введення миротворців в Україну активно обговорюється серед західних партнерів України. Наприкінці минулого року парламент Нідерландів підтримав резолюцію, що передбачає можливість розгортання миротворчих сил у разі завершення конфлікту. Також Швеція не виключає відправки своїх військових. Однак наразі основні переговори тривають на рівні цивільних та військових лідерів Європи, і питання введення миротворців залишається відкритим.
Додатково європейські ЗМІ повідомляють, що Військово-повітряні сили Європи можуть взяти на себе охорону повітряного простору над Києвом та західною Україною, що дозволить уникнути конфлікту з росією.