21 березня світ відзначає Міжнародний день поезії. Це свято, започатковане ЮНЕСКО у 1999 році, має на меті популяризацію поетичного мистецтва та привернення уваги до творчості митців слова.
Серед українських поетів, які не лише пишуть вірші, а й боронять Україну, є:
- Ярина Чорногуз
- Павло Вишебаба
- Артур Дронь
- Дмитро Лазуткін
- Олена Герасим'юк
- Максим Кривцов
- Олександр Гошилик
Ярина Чорногуз
Ярина Чорногуз стала на захист України ще у 2019 році, спочатку як парамедик-волонтер у батальйоні "Госпітальєри". У 2020 році підписала контракт і стала бойовим медиком, а згодом – розвідницею у 140-му окремому розвідувальному батальйоні Морської піхоти України. У 2022 році брала участь у боях під Попасною, Маріуполем і Бахмутом.
Її дебютна збірка "Як вигинається коло" вийшла у 2020 році. У 2023 році видала книгу "[dasein: оборона присутності]", а у 2024 році стала лауреаткою Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Павло Вишебаба
До війни Павло Вишебаба був відомим активістом і зоозахисником. У 2022 році вступив до 68-мої окремої єгерської бригади. Його перша збірка "Тільки не пиши мені про війну" побачила світ у 2022 році і стала лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка у 2024 році.
Артур Дронь
Артур Дронь добровільно став на захист України після повномасштабного вторгнення, служить у 125-й бригаді територіальної оборони ЗСУ. Його збірка "Тут були ми" (2023) містить вірші, написані на фронті. Весь прибуток від її продажу поет передав на психологічну допомогу постраждалим від війни.
Дмитро Лазуткін
Відомий журналіст і спортивний коментатор, Лазуткін служив у 47 ОМБр "Маґура", а згодом став речником Міністерства оборони України. Автор багатьох поетичних збірок та лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Олена Герасим'юк
Поетеса і волонтерка, яка у 2017 році приєдналася до "Госпітальєрів" як парамедик. За свою службу отримала нагороду "За збережене життя". У своїх віршах описує реалії війни та переживання українців.
Максим Кривцов
Максим Кривцов воював з 2014 року, був кулеметником у ССО, брав участь у боях по всій Україні. Його збірка "Вірші з бійниці" (2023) стала найкращою книгою року за версією ПЕН. Загинув на фронті 7 січня 2024 року.
Олександр Гошилик
Доброволець батальйону "Донбас", пройшов Іловайський котел. Після повномасштабного вторгнення повернувся на фронт, загинув під Бахмутом у 2022 році. Його поетична збірка "Міст через вічність" стала символом незламності.