На Київ насувається негода, жовтий рівень небезпеки: до чого готуватися мешканцям
КМДА радить, як діяти та надає важливі аварійні контакти для швидкого реагування
Український гідрометеорологічний центр попереджає про небезпечні метеорологічні явища по території міста Києва та Київської області. Тим часом у КМДА мешканцям і гостям столичного регіону порадили, як діяти під час негоди та що робити у надзвичайних ситуаціях.
Докладніше про небезпечні погодні явища, що наближаються, а також поради спеціалістів і корисні "аварійні" контакти, - читайте в матеріалі.
Чого чекати від погоди у Києві та області
В цілому впродовж доби, 18 липня, погода в Києві та області очікується хмарною, з проясненнями. Вітер - змінних напрямків, 3-8 м/с.
Температура повітря вдень:
- у Києві - 21-23°C;
- по області - 21-26°C.
Прогноз УкрГМЦ на 18 липня
Водночас в Укргідрометцентрі попереджають про небезпечні метеорологічні явища по території Києва та області вдень 18 липня. Йдеться про грози (і дощ).
"I рівень небезпечності, жовтий", - наголосили експерти.
Зазначається, що погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи енергетичних підприємств.
Як діяти під час грози та які контакти корисні
З огляду на такий прогноз погоди, у прес-службі Київської міської державної адміністрації (КМДА) підготували для громадян низку рекомендацій і поділились важливими контактами (куди можна дзвонити у випадку тої чи іншої аварійної ситуації).
Фахівці нагадали, що під час грози потрібно:
- зачинити вікна і не підходити до них;
- не чіпати металеві вхідні двері;
- уникати перебування поблизу дерев;
- не паркувати автотранспорт поруч із деревами.
При підтопленні проїжджої частини або тротуарів необхідно звертатися до диспетчерської КК "Київавтодор" - за номером (044) 284 74 19.
У випадку, коли впало дерево чи зламалися гілки - телефонувати до аварійно-диспетчерської служби КО "Київзеленбуд" - (044) 272 40 18.
Якщо ж падіння дерев чи гілок загрожує життю, громадянам радять звертатись до рятувальників:
- або за екстреним номером 101;
- або за телефоном комунальної аварійно-рятувальної служби (КАРС) "Київська служба порятунку" - (044) 430 37 13.
При травмуванні людей потрібно негайно телефонувати за екстреним номером 103.
Насамкінець при несправності світлофорних об'єктів чи дорожніх знаків - радять звертатися до Центру організації дорожнього руху (ЦОДР) - (050) 387 35 42.
Нагадаємо, раніше українців попередили про небезпечні наслідки негоди найближчими днями - можливі паводки, селеві потоки та навіть зсуви ґрунту в деяких областях.
Крім того, ми розповідали, як погода на початку липня "вдарила" по врожаю - які культури постраждали від спеки й злив найбільше.