Несподіваний поворот! Верховна Рада відправила у відставку прем'єр-міністра Шмигаля
Чинні міністри виконуватимуть обов’язки в.о. до формування нового Кабміну
Сьогодні, 16 липня, Верховна Рада України проголосувала за відставку прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та всього складу уряду. Відповідне рішення підтримали 261 народний депутат.
Про це повідомив кореспондент УНІАН, посилаючись на YouTube-трансляцію народного депутата Ярослава Железняка.
Виступаючи перед голосуванням, Денис Шмигаль подякував військовим, громадянам, президенту, урядовій команді, керівникам міністерств, парламентарям, українському бізнесу та міжнародним партнерам.
"Передаємо країну зі збереженою фінансовою стабільністю, достатньою ресурсною базою і стопроцентним виконанням всіх наших зобов'язань", — сказав Шмигаль.
Згідно з процедурою, усі чинні міністри тепер будуть виконувати обов’язки в.о. до моменту формування нового складу уряду. За словами Ярослава Железняка, вже завтра Верховна Рада має призначити нового прем’єр-міністра.
Денис Шмигаль очолював Кабінет Міністрів України понад п’ять років — найдовший термін серед усіх попередніх прем’єрів в історії країни.
Нагадаємо, 13 липня президент Володимир Зеленський анонсував масштабну трансформацію виконавчої влади. За словами глави держави, він обговорив із Шмигалем стратегічні кроки щодо реалізації цих змін. Уже наступного дня, 14 липня, Зеленський запропонував кандидатуру першої віцепрем’єрки — міністерки економіки Юлії Свириденко — на посаду голови уряду. Президент зазначив, що очікує на швидке представлення програми дій нового Кабміну.
Пізніше президент також повідомив, що досвід Шмигаля буде цінним на іншій ключовій посаді — міністра оборони.
"Саме в цій сфері зараз максимум ресурсів країни, максимум завдань і дуже багато відповідальності", — наголосив Зеленський.
15 липня Денис Шмигаль офіційно подав заяву про відставку. Тоді він ще раз подякував захисникам, президенту за довіру та своїй команді — за спільну роботу в надскладний для країни період.
За словами нардепа Железняка, переформатування уряду відбудеться не повністю — частина міністрів залишиться на своїх посадах, що дозволить забезпечити стабільність у ключових сферах управління.