Спільна місія ESA і NASA - Solar Orbiter - представила приголомшливе нове зображення Сонця і його корони. Ці зібрані дані зможуть вплинути на наше розуміння таких явищ, як сонячний вітер.
Про це повідомило РБК-Україна з посиланням на офіційний сайт European Space Agency.
Фото демонструє схожі на цукрову вату частинки, спіймані в магнітному полі атмосфери Сонця, темні "нитки" холоднішої речовини, що переплітаються між собою, та активні області, що викидають сонячні спалахи.
ESA зазначає, що знімок насправді являє собою композит із 200 окремих зображень, зроблених за допомогою приладу Extreme Ultraviolet Imager (EUI) з відстані близько 77 мільйонів кілометрів від Сонця. Завдяки цьому інструменту стали видимі ті частини атмосфери Сонця - корони, які зазвичай неможливо спостерігати.
Solar Orbiter регулярно надає чіткі знімки нашої найближчої зірки, а також дав ученим нову інформацію про Венеру під час свого шляху до нинішньої позиції для спостереження за Сонцем. Докладніше про знімок, а також з інтерактивними мітками, що пояснюють різні області Сонця, можна ознайомитися на сайті ESA.