Підмога вже близько? Естонія готова ввести війська в Україну, щоб змінити хід війни
Підмога вже близько? Естонія готова ввести війська в Україну, щоб змінити хід війни
20.11.2024
61

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна наголосив на важливості готовності європейських лідерів надати військову підтримку Україні для забезпечення сталого миру після можливої угоди між Києвом і москвою, яку може ініціювати обраний президент США Дональд Трамп. Таку заяву міністр зробив в інтерв'ю, опублікованому виданням Financial Times.

Цахкна акцентував увагу на тому, що найкращою гарантією для України могло б стати членство в НАТО. Однак, за його словами, якщо США будуть проти такого сценарію, Європі доведеться розглянути інші форми підтримки, включаючи розгортання військ.

"Якщо ми говоримо про реальні гарантії безпеки, це означає справедливий мир. Тоді мова йде про членство в НАТО. Але без США це неможливо. У такому разі ми обговорюємо будь-яку форму присутності на місцях," — заявив Цахкна.

Видання Financial Times зазначає, що Дональд Трамп раніше заявив про намір швидко завершити війну в Україні у разі своєї перемоги на президентських виборах у США. Це викликало занепокоєння серед європейських лідерів, адже такий сценарій може включати несправедливі умови для Києва та можливе скорочення американської військової підтримки.

Європейські обговорення та потенційна відповідальність

Маргус Цахкна підкреслив, що перемога Трампа вже вплинула на динаміку обговорень серед союзників України. За його словами, на тлі нещодавніх втрат на полі бою, Європа шукає способи чинити тиск на москву, забезпечуючи сталість будь-якого припинення вогню.

"У Європі триває багато переговорів і комунікації між собою, а також із командою Трампа та його адміністрацією," — зазначив естонський міністр.

Він також наголосив, що без активної участі США надання безпекових гарантій Україні буде надзвичайно складним завданням. Зокрема, це може призвести до втягування НАТО у можливі конфлікти з російськими військами.

Естонія як активний союзник України

Естонія залишається одним з найактивніших прихильників України. Таллінн неодноразово критикував обережну позицію деяких союзників щодо постачання зброї Києву. Уряд країни побоюється, що у разі перемоги росії наступними можуть стати Балтійські країни.

Міністр підсумував, що естонська сторона готова підтримувати Україну у боротьбі проти російської агресії і докладатиме зусиль для забезпечення справедливих умов миру.

Ця ситуація демонструє, наскільки важливими для України залишаються міжнародна підтримка та спільна позиція союзників у подоланні викликів війни та післявоєнного врегулювання.