Угорщина оголосила про початок процедури виходу з Міжнародного кримінального суду (МКС). Про це повідомляє угорське медіа Index. Керівник Офісу премʼєр-міністра Угорщини Гергей Гуляш заявив, що уряд офіційно розпочне процес припинення участі в МКС 3 квітня. Він підкреслив, що діяльність Міжнародного кримінального суду "відхилилася від своєї початкової мети" і з часом "став політичним судом". У зв’язку з цим, Угорщина не бажає залишатися членом цієї міжнародної установи в майбутньому.
За словами Гуляша, першим кроком уряду буде подання до Національних зборів пропозиції про відкликання з МКС. Якщо більшість депутатів підтримають цю пропозицію, Кабмін офіційно ініціює процес виходу з суду. Враховуючи всі процедурні моменти, цей процес може зайняти до року.
Розмови про вихід з МКС почалися в Угорщині одразу після інавгурації Дональда Трампа на пост президента США. У той час уряд Угорщини чекав на реакцію Трампа щодо суду. Коли Трамп оголосив про намір накласти санкції на Гаазький суд через ордер на арешт премʼєр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, уряд Угорщини сприйняв це як "зелений сигнал" для власних дій.
Наразі Нетаньягу відвідав Будапешт, незважаючи на ордер МКС, який був виданий проти нього за злочини проти людяності та воєнні злочини в секторі Газа. Угорщина заявила, що не має наміру виконувати цей ордер і арештовувати ізраїльського премʼєра.
Угорщина підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду і навіть ратифікувала його. Однак, на відміну від інших країн, вона не змінила своє національне законодавство для повного впровадження статуту.