Рівень підтримки президента США Дональда Трампа останнім часом знизився, оскільки все більше американців висловлюють занепокоєння щодо економічної ситуації в країні. Про це свідчать результати нового опитування Reuters/Ipsos, проведеного протягом шести днів, яке завершилося у вівторок.
Згідно з результатами, 44% респондентів схвалюють діяльність Трампа на посаді президента. Це на 1% менше, ніж зафіксовано в період з 24 по 26 січня, коли рейтинг схвалення становив 45%. Зокрема, після повернення Трампа до Білого дому після новорічних свят у середині січня його рейтинг досяг 47%. Тоді ж і відзначався пік схвалення, однак на тлі економічних проблем цей показник поступово знижувався.
Водночас рівень невдоволення діяльністю Трампа зріс до 51%, що значно більше в порівнянні з 41% після його інавгурації. Така зміна викликана розчаруванням виборців, зокрема щодо економічної політики президента, яка, на думку багатьох, не приносить очікуваних результатів.
Зокрема, хоча Трамп продовжує отримувати підтримку за свою жорстку позицію в питаннях імміграції, де 47% американців схвалюють його підхід, що включає посилення депортацій нелегальних мігрантів, питання економіки стає більш проблемним. Більшість американців (53%) вважають, що економіка країни рухається в неправильному напрямку, що є значним зростанням цього показника у порівнянні з 43% у попередньому опитуванні.
Крім того, рівень схвалення економічної політики Трампа знизився до 39%, що є суттєвим падінням з 43% на початку січня. Порівняно з іншими політичними лідерами, Трамп все ще користується підтримкою в питаннях економіки, хоча його рейтинг значно зменшився з 53% на самому початку його першої каденції в лютому 2017 року.
Особливо негативно оцінюють зусилля президента в боротьбі з інфляцією. Лише 32% респондентів позитивно ставляться до його дій у цьому напрямку, що є одним з найбільших розчарувань у його політиці. Це схоже на реакцію громадян на економічні проблеми, що залишилися від адміністрації Байдена та на зростання цін у попередні роки, що істотно вплинуло на рейтинги президента.
За даними Міністерства праці США, споживчі ціни в січні зросли найбільше за останні півтора року, що спричинило подорожчання широкого спектра товарів і послуг. Така ситуація змушує економістів та громадян все більше стурбовуватися станом економіки.
Що стосується зовнішньої економічної політики, Трамп анонсував підвищення тарифів на імпорт товарів із Китаю, Мексики та Канади. Починаючи з 1 лютого, нові митні тарифи можуть ще більше загострити інфляційний тиск. Водночас введення мит на товари з Мексики та Канади було відкладено до березня, проте з 12 березня набудуть чинності нові мита на імпорт сталі та алюмінію. Адміністрація президента також розробляє глобальні "дзеркальні" тарифи, які можуть посилити напруження в міжнародній торгівлі.
Своєю чергою, більшість американців виступають проти введення нових мит на імпортні товари, зокрема 54% респондентів висловлюють опозицію до таких заходів, в той час як 41% підтримують таку політику. Однак 49% американців підтримують підвищення мит на китайські товари, в той час як 47% виступають проти.