Європейський Союз розглядає можливість розширення санкцій проти росії, не вимагаючи підтримки всіх 27 держав-членів. Такий крок дозволить продовжити політику санкцій, незважаючи на те, що деякі країни, зокрема Угорщина, активно протистоять подібним заходам.
За інформацією Bloomberg, Європейська комісія вивчає можливість перетворення санкцій на торговельні обмеження, що не потребують одностайного схвалення держав-членів ЄС. Замість вимоги єдності, для таких заходів буде достатньо кваліфікованої більшості голосів, що значно полегшить прийняття рішень, навіть якщо деякі країни, як Угорщина, не погодяться.
Угорщина загрожує накласти вето на нові санкції проти росії: ЄС шукає альтернативи
Оновлення санкцій проти росії має відбутися в липні 2025 року, однак угорська влада вже неодноразово заявляла про можливість накласти вето на нові обмеження. У минулому Угорщина блокувала продовження санкцій, але врешті-решт йшла на поступки після тривалих переговорів з ЄС, часто поєднуючи ці питання з іншими політичними темами. Однак, в разі відсутності підтримки з боку Угорщини, ЄС може знайти інші способи реалізації санкційних заходів.
Російські активи на €200 млрд
Зокрема, у рамках поточних санкцій Європейського Союзу росії заборонено експортувати технології, які можуть бути використані для виробництва зброї, а також обмежено імпорт певних товарів, зокрема сталі, нафти та алюмінію. Важливими заходами є також заморожування активів російського центрального банку на суму близько 200 мільярдів євро та внесення до санкційних списків осіб, судів і організацій, що сприяли війні росії проти України.