У ситуації з мобілізацією заброньованого працівника виникла нова проблема – анулювати відстрочку тепер можливо, але демобілізувати таку людину після призову стане неможливо. Про це повідомив депутат від "Слуги народу" Олександр Федієнко у своєму Telegram-каналі.
"Отримав відповідь щодо мобілізації заброньованого працівника. Тобто, тепер можна анулювати відстрочку працівнику критично важливого підприємства, навіть не звернувши увагу, що він був заброньований", – зазначив він.
За словами депутата, ситуація ускладнюється тим, що Миколаївський обласний центр комплектування та соціальної підтримки діє в межах чинного законодавства, однак підприємства через це можуть втратити ключових співробітників.
"Проблематика цієї історії в тому, що тепер таку людину демобілізувати неможливо. Підприємство втрачає критично важливого працівника. А система бронювання – довіру від підприємств, які в межах законодавства бронюють критично важливих працівників", – наголосив Федієнко.
Він додав, що навіть висока зарплата не є гарантією захисту працівника: "Ви можете поставити зарплату хоч сто тисяч, але ви не зможете убезпечити вашого працівника від подальшої мобілізації".
Наприкінці грудня Кабінет міністрів автоматично подовжив діючі бронювання від мобілізації на один місяць, але не довше ніж до 28 лютого. Це стосувалося бронювань, чинних на 19 грудня 2023 року, які були надані відповідно до постанови №76 від 27 січня 2023 року. Таке рішення ухвалили через тимчасове призупинення роботи державних реєстрів після кібератаки.
Згодом на порталі "Дія" з’явилася послуга анулювання бронювання. "Досягли ліміту заброньованих працівників? Розбронюйте працівника і надайте відстрочку іншому – онлайн, без затримок і помилок", – повідомила пресслужба "Дії".