У Кременчуцькому районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) сталася трагедія – помер військовозобов'язаний громадянин 1977 року народження. Про це повідомила прес-служба Полтавського обласного ТЦК та СП у Facebook.
Обставини трагедії
За офіційною інформацією, чоловік був доставлений до Кременчуцького районного ТЦК та СП поліцією 2 березня близько 10:20. Після уточнення його військово-облікових даних він пройшов військово-лікарську комісію (ВЛК), яка визнала його придатним до проходження військової служби.
Протягом дня чоловік залишався в ТЦК, очікуючи на відправлення до навчального центру. Проте близько 17:40 його стан різко погіршився: чоловік зблід і втратив свідомість. Працівники ТЦК викликали швидку допомогу та реанімобіль.
"На жаль, реанімаційні заходи результатів не дали й о 18:30 було констатовано смерть", – йдеться в офіційному повідомленні територіального центру комплектування.
Попередні висновки
На місце події прибули слідчо-оперативна група поліції та медики. За попередніми висновками, порушень у роботі ТЦК не виявлено, заходи фізичного впливу до військовозобов’язаного не застосовувалися, тілесних ушкоджень на тілі не виявлено.
Медики констатували, що чоловік помер від гострої серцевої недостатності.
"Також керівництвом ТЦК та СП призначено службове розслідування для з’ясування всіх передумов та обставин. Слідчі дії тривають. Закликаємо мешканців утриматись від домислів, спекуляцій та маніпуляцій до їх завершення", – зазначили у прес-службі обласного ТЦК та СП.
Реакція громадськості
Публікація обласного ТЦК у Facebook викликала значний резонанс. У коментарях користувачі ставлять запитання, як людину з серцевими проблемами могли визнати придатною до служби.
На це в обласному ТЦК відповіли:
"Гостра серцева недостатність або кардіоміопатія розвивається зазвичай поступово, непомітно. У деяких хворих на початку захворювання ураження міокарду характеризується переважно гіпертрофією м’язових волокон. Поступово зростаюча гіпертрофія тривалий час може не проявлятися клінічно. Гіпертрофічну кардіоміопатію на більш ранніх стадіях розвитку можна виявити лише при спеціальному обстеженні".
Також у ТЦК вирішили перекласти провину на самого загиблого.
"Коли є біль у грудях або задишка, громадяни мають звернутися за медичною допомогою. При ретельному опитуванні вдається виявити роль деяких факторів розвитку кардіоміопатії (наприклад: тривале зловживання алкоголем). Під час проходження ВЛК виявити кардіоміопатію можливо, якщо раніше громадянин звертався за медичною допомогою, чого померлий не робив", – зазначили у ТЦК.