Український уряд запровадив нові критерії для бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, які вважаються критичними. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram за підсумками засідання уряду 15 листопада.
"Як і обіцяли, до 15 листопада провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних і мають право бронювати співробітників. За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути. Перш за все, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер погоджуватимуть з Міноборони та Мінекономіки", – зазначив Шмигаль.
Згідно з новими правилами, для приватного сектору введено обов’язкові критерії: середня заробітна плата на підприємстві та у заброньованих працівників має становити не менше ніж дві з половиною мінімальні зарплати. Крім того, підприємства мають не мати заборгованості перед бюджетом.
"Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради "тіньової" домовленості про бронювання", – підкреслив глава уряду.
Особливу увагу приділено автоматизації процесу. З 1 грудня бронювання здійснюватиметься через додаток "Дія". Передбачено щомісячний моніторинг підприємств, щоб вони відповідали всім критеріям.
"Новий порядок діятиме з 1 грудня. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами, незалежно від того, як і коли воно відбувалося", – наголосив Шмигаль.
Нагадаємо, у жовтні Кабмін тимчасово призупинив бронювання працівників до середини листопада. Це рішення було пов’язане з необхідністю повторної перевірки підприємств на відповідність критеріям.
Раніше, 26 жовтня, стало відомо про часткове відновлення бронювання військовозобов’язаних. Тепер же, за результатами проведеного аудиту, уряд ухвалив рішення вдосконалити процедуру та посилити контроль, щоб забезпечити справедливість і прозорість процесу.
Зміни спрямовані на зменшення бюрократичних зловживань, а також підтримку обороноздатності країни в умовах воєнного стану.