13 листопада для бізнесу та промислових споживачів України були введені тимчасові обмеження потужності. Причиною таких заходів, як повідомляють в «Укренерго», стало короткострокове зниження потужності маневрової генерації та суттєве зменшення обсягів імпорту електроенергії. Обмеження триватимуть впродовж дня, а ввечері їх планують зняти після завершення робіт з обладнанням. Для побутових споживачів обмеження не передбачені.
В «Укренерго» наголосили: «Жодних обмежень для побутових споживачів не передбачається. Просимо раціонально використовувати електроенергію, особливо в години максимального споживання. Закликаємо бізнес активніше імпортувати електроенергію для власних потреб, щоб уникнути вимушених обмежень потужності».
ДТЕК, у свою чергу, уточнює, що за вказівкою «Укренерго» обмеження світла будуть запроваджені у Києві, Київській, Одеській, Дніпропетровській та Донецькій областях. Відповідно, з 07:00 до 20:00 13 листопада підприємствам цих регіонів рекомендується зменшити своє споживання електроенергії.
Причини обмежень пояснюють у ДТЕК: «Дефіцит в енергосистемі через попередні обстріли рф та зниження температури. Енергетики всієї країни роблять все можливе, щоб стабілізувати ситуацію в енергосистемі».
Разом із тим, прогнозують можливі відключення світла в зимовий період, якщо температура впаде до -15 градусів. За словами Олександра Харченка, директора Центру досліджень енергетики, «відключення світла в Україні взимку можуть тривати 4-6 годин на добу». Він також зазначив, що за умови, якщо температура буде нижче -5 градусів, відключення будуть передбачувані та здійснюватимуться за графіком.
«Якщо дійсно, а є такий прогноз, що в січні або в другій половині грудня буде кілька тижнів морозів до -15, то відключення точно будуть», — зауважив Харченко. Проте, він підкреслив, що ситуація не набуде апокаліптичного характеру: «Вони триватимуть 4-6 годин на добу, але будуть абсолютно необхідні для стабільності системи».
З його слів, «до -5 ми можемо розраховувати на роботу без суттєвих відключень, однак далі, ймовірно, вони знадобляться». Однак, він додав, що значно більшою загрозою є атаки, результат яких важко передбачити.