Штат Каліфорнія хоче вийти з США: підписи вже на столі для створення нової країни!
Штат Каліфорнія хоче вийти з США: підписи вже на столі для створення нової країни!
27.01.2025
30

Каліфорнія може стати незалежною країною вже у 2028 році. Якщо ініціатива Calexit, що має на меті вивести штат із складу Сполучених Штатів, отримає достатню підтримку серед громадян, вона може перетворити штат на незалежну державу. Про це повідомляє New York Post.

На сьогоднішній день ініціативі надано юридичний дозвіл на збір підписів, що дозволить винести питання про від'єднання Каліфорнії на голосування. Щоб питання потрапило до бюлетеня на виборах 2028 року, необхідно, аби в ньому взяло участь не менше 50% зареєстрованих виборців. Ще більш важливим є результат голосування: щонайменше 55% або понад 500 000 осіб повинні проголосувати "так" до 22 липня.

У разі підтримки цієї ініціативи, Каліфорнія може оголосити "недовіру Сполученим Штатам Америки" та висловити волю народу стати незалежною країною. Після цього буде створено спеціальну комісію з 20 осіб, яка вивчатиме можливість Каліфорнії існувати як окрема держава. Звіт комісії планується опублікувати у 2028 році, а питання про від'єднання буде остаточно вирішене на виборах того ж року.

Якщо ініціативу Calexit схвалять, однак змін не зазнає уряд штату чи його відносини з федеральними органами США. Очікується, що прапор США буде знято з усіх державних будівель, а Каліфорнія стане окремою політичною одиницею.

Ідею від'єднання Каліфорнії вперше висунув політичний активіст з Фресно Маркус Еванс, який уже намагався реалізувати її під час першого терміну президентства Дональда Трампа. Його ініціатива зазнала невдачі, однак тепер питання повернулося на порядок денний.

Варто зазначити, що реалізація ініціативи Calexit потребує значних фінансових витрат. Згідно з оцінками, вартість збору підписів та організації голосування обійдеться штату в не менше ніж 10 мільйонів доларів. Додатково, на роботу комісії з вивчення життєздатності штату як незалежної країни необхідно витрачати 2 мільйони доларів щорічно.

Ця ситуація привертає увагу не тільки в Каліфорнії, а й в усьому світі. Не так давно Дональд Трамп заявив, що США мають намір отримати контроль над Гренландією, стверджуючи, що жителі острова "хочуть бути з ними". Однак тепер, коли самі штати можуть замислитися про від'єднання від Союзу, питання про майбутнє США набуває нових політичних вимірів.