В Україні запроваджують новий принцип складання графіків відключень електроенергії, що дозволить точніше контролювати навантаження на енергосистему і зменшити кількість відключених абонентів. Черги тепер будуть розділятися на підчерги, що забезпечить більш гнучке управління розподілом енергії.
Як пояснив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в ефірі телеканалу "Київ24", завдяки новому підходу вдасться скоротити час перемикання черг до 30 хвилин.
Раніше, якщо потрібно було обмежити 250 МВт потужності в черзі на 400 МВт, вимикали всіх абонентів, хоча в цьому не було потреби.
"Тому що команда була на чергу — відключали всю чергу. А в цій черзі було досить багато людей, яких можна було б теоретично залишити заживленими в цей час", — зазначив Харченко.
Поділ черг на половини (наприклад, 1.1 і 1.2) дозволить точніше формувати обсяги відключень і уникати ситуацій, коли вимикали значно більше абонентів, ніж необхідно.
Крім того, нововведення передбачає чіткий розклад відключень. Енергетики зможуть заздалегідь сповіщати споживачів про заплановані відключення, а час без електроенергії не перевищуватиме 3,5 годин між періодами, коли світло є.
Також обленерго вдосконалює процедуру перемикань. Замість довготривалого ручного перемикання черг на об'єктах, тепер це займатиме лише пів години.
Від 16 грудня новий підхід починає діяти в усіх регіонах країни. Графіки розроблятимуться таким чином:
- Підчерги для кожної черги, щоб уникати перевантажень;
- Інтервали по 30 хвилин, що дозволять оперативно перемикати абонентів;
- Щоденне оновлення графіків, які будуть публікуватися щовечора;
- Прогноз на тиждень, що допоможе людям краще планувати справи.