15 жовтня, у вівторок, Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) підірвала частини своїх доріг, що з’єднували Північну Корею з Південною. Про це повідомляє інформаційне агентство Yonhap. Вибухи сталися після нещодавньої заяви Пхеньяна про те, що вони мають намір повністю перекрити дороги та залізниці, а також додатково зміцнити кордон на своїй стороні.
Минулого тижня представники військових КНДР заявили, що повідомили Сполучені Штати про свій намір, аби "запобігти будь-яким неправильним оцінкам та випадковим конфліктам". У відповідь на ці дії південнокорейські військові здійснили попереджувальний постріл у бік КНДР. Незважаючи на вибухи, вони не спричинили жодної шкоди для Південної Кореї.
Експертка з питань Східної Азії Наталія Плаксієнко-Бутирська раніше зазначала, що підвищення агресивної поведінки Північної Кореї частково пов'язане з підтримкою Російської Федерації. Вона зазначила: "На агресивність Північної Кореї впливає підтримка Кремля. Пхеньян став більш зухвалим, а його диктатура продуманішою".
За її словами, Північна Корея зараз може впевненіше диктувати свої умови у перемовинах зі США, використовуючи підтримку росії. "Північна Корея прагне визнання як ядерної держави. США ведуть перемовини для того, щоб уникнути цього. Це не подобається режиму Кіма. Пхеньян хоче жити за своїми правилами, і дружба з Росією привідкриває для країни таку можливість", — додає експертка.
Наталія Плаксієнко-Бутирська також наголосила, що наразі Захід не робить ніяких дій щодо розвитку відносин між Північною Кореєю та росією: "Захід зайнятий своїм електоратом та поки ніяк не реагує на появу відносин між рф та Північною Кореєю. За їх спинами небезпечні вороги утворюють союз, який потім важко буде розбити. Свого часу така м’якотілість уже привела до появи ядерної зброї у Північної Кореї".