Від 11 листопада 2023 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (КНУ) та Національному авіаційному університеті (НАУ) вводиться заборона на використання месенджера Telegram для службових цілей. Це рішення ухвалено у зв'язку із рекомендаціями Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України. Про це повідомляє Інститут масової інформації.
Адміністрація КНУ вже опублікувала на офіційному телеграм-каналі опитування серед користувачів щодо вибору альтернативних платформ для внутрішніх комунікацій. У заяві підкреслюється, що обговорення можливих обмежень на використання Telegram в Україні не є новим, проте зараз ця тема досягла піку актуальності. Заборона, зокрема, поширюється на установи вищої освіти.
Окрім заблокованого доступу до Telegram у Wi-Fi мережах гуртожитків та на території університетів, університетські накази забороняють співробітникам користуватись месенджером на робочих комп'ютерах і пристроях, які використовуються в професійних цілях. Комунікація щодо службових питань, а також передача робочої інформації через Telegram суворо заборонені. Співробітники, чиї обов’язки вимагають адміністрації офіційних каналів університету в Telegram, мають отримати спеціальний дозвіл для роботи з месенджером.
У НАУ також оголосили наказ, який зобов’язує співробітників не встановлювати Telegram на робочих комп'ютерах та особистих пристроях, якщо вони застосовуються для службових завдань. Заборона спрямована на підвищення рівня кібербезпеки та захист інформації в університетських установах.
Зазначимо, що обмеження на використання Telegram у державних установах України розпочалися ще з жовтня цього року. Першою установою, яка запровадила заборону, стала Верховна Рада України, за нею — обласні адміністрації, як-от Львівська ОВА, а також інші державні органи, де рішення зачепило держслужбовців, військовослужбовців та працівників критичної інфраструктури по всій країні.