Терміново! Україна перейшла на 230 вольт: що тепер станеться з усією вашою технікою?

Терміново! Україна перейшла на 230 вольт: що тепер станеться з усією вашою технікою?

ДТЕК пояснює: які зміни у параметрах напруги відчують українці

01.07.2025
9 год. тому
4

З 1 липня 2025 року в Україні офіційно змінили стандарт напруги в електромережах, тепер він становить 230 вольт. Це рішення ухвалив Національний регулятор НКРЕКП, у межах поступового переходу нашої енергосистеми до європейських технічних стандартів.

Понад три роки Україна працює в синхронному режимі з європейською енергосистемою ENTSO-E, тож логічним кроком став перехід на стандарт 230 В, що є загальноприйнятим у країнах Європейського Союзу.

Як пояснює енергокомпанія ДТЕК, більшість українців майже не помітять цих змін: “ДТЕК вже давно готовий до роботи з 230 В і зазначає, що українці майже не помітять цих змін. Єдина зміна, яку побачать українські споживачі, це нове допустиме відхилення напруги: від 207 В до 253 В (±10 % до 230 В). Через це радимо врахувати нові параметри при налаштуванні реле напруги у вашій оселі, якщо ви його використовуєте. Проте техніка вже давно розрахована на роботу саме в такому діапазоні”.

Інакше кажучи, електроприлади, які були розраховані на 220 В, без проблем працюватимуть і при нових параметрах, адже раніше напруга також могла змінюватися в межах ±10% від 220 В (198–242 В). Тепер межі трохи змістилися – 207–253 В, але це не критично для більшості техніки.

Інструкція від ДТЕК: як подати заявку на перевірку якості електроенергії та захистити свою техніку від стрибків напруги 

У разі якщо у вас напруга постійно виходить за нові межі, тобто падає нижче 207 В або перевищує 253 В, ви можете звернутися до ДТЕК із заявкою на перевірку якості електроенергії. Для цього створено зручний сервіс у чат-ботах Viber і Telegram: в меню оберіть розділ «Можливі відключення», а там – «Проблеми з якістю електроенергії».

ДТЕК Мережі, яка відповідає за розподіл електроенергії в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях, обслуговує понад 5 мільйонів домогосподарств та 150 тисяч підприємств. Для компанії це важливий етап на шляху до європейської інтеграції та підвищення якості послуг.

Раніше ДТЕК наголошував на алгоритмі дій у разі виходу техніки з ладу через перепади напруги: “Якщо у вас вже вийшла з ладу техніка у результаті перепаду напруги, необхідно звернутися до сервісного центру, де ви отримаєте офіційний висновок, після чого необхідно написати заяву на ім'я компанії та додати до неї висновок від сервісного центру. Компанія розгляне ваше звернення та надасть офіційну відповідь.”

“До фактичного вступу в силу нових стандартів максимально допустимі відхилення параметрів напруги в мережі були 10% від 220 В, тобто 198 В – 242 В. Усі електроприлади, розраховані на 220 В, коректно працюють у діапазоні чинних стандартів. Якщо у вас вже вийшла з ладу техніка у результаті перепаду напруги, необхідно звернутися до сервісного центру, де ви отримаєте офіційний висновок, після чого необхідно написати заяву на ім'я компанії та додати до неї висновок від сервісного центру. Компанія розгляне ваше звернення та надасть офіційну відповідь. І якщо параметри напруги, за чинними стандартами, не відповідатимуть нормі для подачі заявки на якість електроенергії, ви можете скористатися каналами самообслуговування”, – наголосили у ДТЕК.