Цифровий опір: Новий сервіс допоможе українцям залишатися на зв'язку в окупації
Цифровий опір: Новий сервіс допоможе українцям залишатися на зв'язку в окупації
03.10.2024
103

Сервіс "Ти в Україні" запущено для українців, які тимчасово проживають на окупованих Росією територіях. Його мета — допомогти людям залишатися на зв'язку, отримувати актуальну інформацію та дізнаватися, як посилити власну безпеку під час перебування в окупації. Про запуск цього сервісу повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Dovidka.info спільно з рухом спротиву на тимчасово окупованих територіях "Жовта стрічка" запустили сервіс "Ти в Україні" для українців, що залишилися в окупації. Через цей сервіс можна отримати посилання на безкоштовний VPN та безпечний браузер для мешканців окупованих територій, щоб вони могли підтримувати зв’язок з Україною. Крім того, сервіс надає важливі матеріали щодо інформаційної безпеки", — йдеться в офіційному повідомленні.

Щоб скористатися сервісом, необхідно:

  • перейти за посиланням на сайт;
  • заповнити коротку форму;
  • дочекатися підтвердження та отримати інструкції з підключення до VPN і безпечного браузера, який працює на окупованих територіях.

Раніше Офіс омбудсмена пояснив алгоритм дій для пенсіонерів із тимчасово окупованих територій, які зіткнулися із зупинкою виплати пенсії. Для проходження процедури віддаленої ідентифікації необхідно:

  • зайти на вебпортал Пенсійного фонду України та авторизуватися за допомогою "Дія.Підпис" або електронного підпису, виданого банком;
  • обрати розділ "Заява на ідентифікацію в режимі відеоконференції", заповнити всі поля та вибрати платформу для відеозв'язку (Google Meet, Zoom чи інші).

"Процедура відеоідентифікації буде проведена не раніше ніж через 10 робочих і не пізніше ніж через 30 календарних днів із моменту подання заяви", — пояснив Дмитро Лубінець.

Як повідомляла раніше прес-служба Міністерства юстиції України, українці, які змушені отримати російський паспорт на тимчасово окупованих територіях, не несуть відповідальності. Такі документи не мають юридичної сили і не визнаються поза межами окупованих територій.