Тиск посилюється: розрахуйтесь за війну – США виставили Україні новий рахунок!
Тиск посилюється: розрахуйтесь за війну – США виставили Україні новий рахунок!
16.04.2025
10 дн. тому
21

США, ймовірно, змінили свою позицію стосовно економічної угоди з Україною. За даними Bloomberg, адміністрація президента Дональда Трампа суттєво знизила оцінку допомоги, наданої Києву з початку з початку повномасштабного вторгнення росії. Якщо раніше йшлося про суму в 300 млрд доларів, то тепер ця цифра скоротилася до приблизно 100 млрд доларів. 

Це наближає американську оцінку до позиції України, яка визначає загальний обсяг підтримки на рівні понад 90 млрд доларів. Офіційний Київ наразі утримується від коментарів, очікуючи підписання остаточної угоди. 

Згідно з джерелами Bloomberg, минулі вихідні були позначені інтенсивними, але конструктивними переговорами між технічними групами двох країн. Однак суттєві розбіжності залишаються. 

"США все ще розглядають угоду як можливість відшкодувати витрати в Україні за рахунок прибутку з фонду, розмір якого в останньому проєкті все ще не вказано. Адміністрація Трампа, як і раніше, неохоче обіцяє майбутні інвестиції у фонд — ключовий інтерес Києва в будь-якій такій угоді — і відкладає це питання для обговорення", — пише Bloomberg

Американська сторона наполягає, що мільярди доларів військової підтримки слід вважати внеском у майбутній спеціальний фонд реконструкції. За словами співрозмовників видання, українським перемовникам вдалося частково відвернути подібну постановку питання, яка раніше лягала в основу найбільш жорстких вимог Вашингтона. 

"Адміністрація Трампа тисне на Київ, вимагаючи угоди про розподіл прибутку від майбутніх українських інвестиційних проєктів, зокрема у сфері корисних копалин та інфраструктури. Вашингтон розглядає це як компенсацію за десятки мільярдів доларів у вигляді зброї та іншої допомоги, наданої країні за попереднього президента Джо Байдена", — зазначає видання. 

У межах потенційної угоди США запропонували створення спеціального інвестиційного фонду обсягом 500 млрд доларів. Його джерелами мали б стати доходи від реалізації українських природних ресурсів, зокрема рідкісноземельних металів. 

Згідно з текстом статті, США хочуть отримати право першої вимоги на прибуток цього фонду, який планується контролювати з Вашингтону. 

"Київ домагається кращих умов і відмовляється визнавати минулу допомогу США як борг", — підсумовують автори матеріалу. 

Раніше президент Володимир Зеленський публічно наголошував, що загальний обсяг американської допомоги становить близько 100 млрд доларів, і ці кошти не мають трактуватися як заборгованість України перед США.