У Комітеті з розвідки США закликають відновити обмін розвідданими з Україною
У Комітеті з розвідки США закликають відновити обмін розвідданими з Україною
06.03.2025
48

Член Комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу США, конгресмен Джим Хаймс закликав «негайно припинити» паузу в обміні розвідданими між США та Україною.

«Пауза в наданні матеріальної допомоги Україні проти путінської агресії є недобросовісною сама по собі, але думка про те, що ми тепер будемо утримувати життєво важливу розвідувальну інформацію від українців, які воюють і гинуть, є непростимою», — йдеться у повідомленні в соцмережі Х.

Хаймс підкреслив, що «будь-яка пауза в обміні розвідданими має бути негайно припинена», і додав, що ця інформація рятувала життя українців.

«Як член Комітету з питань розвідки, я спостерігав, наскільки важливими були наші відносини з українськими партнерами у сфері розвідки для утримання оборони проти невпинного і жорстокого наступу росії. Це врятувало життя як українських військовослужбовців, так і цивільних осіб», — йдеться у повідомленні.

3 березня президент США Дональд Трамп ухвалив рішення про припинення військової допомоги Україні після перепалки з президентом Володимиром Зеленським у Білому домі. Вашингтон зазначив, що партнери повинні «розділяти прагнення Трампа до миру». За даними Bloomberg, зупинення стосується всього американського військового обладнання, включно зі зброєю, що транспортують літаками й кораблями, і яка перебуває в транзитних зонах у Польщі.

Того ж дня газета Financial Times з посиланням на чиновників написала, що США зупиняють обмін розвідданими з Україною в рамках припинення військової допомоги.

Пізніше в Центральному розвідувальному управлінні США (ЦРУ) фактично підтвердили, що США призупинили допомогу Україні та обмін розвідувальними даними.

5 березня журналіст The Economist Олівер Керролл з посиланням на джерела повідомив, що США відключили ключовий розвідувальний канал для передачі попереджень для України. Зокрема, через нього надходили дані для наведення артилерійських систем HIMARS.