21-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройде в Києві з 31 травня по 6 червня.
Фільми та заходи фестивалю відбуватимуться у кінотеатрах «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26), KINO42 (вул. Костянтинівська, 11Б), Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), а також онлайн на платформі DOCUSPACE.
«Після завершення фестивалю з 7 по 9 червня відбудуться додаткові покази. Ми представимо 62 фільми з 34 країн: від Чилі до Тайваню. Програма включає 19 українських стрічок: 10 національних і 9 світових прем'єр. Крім того, відвідувачі зможуть побачити мистецькі інсталяції та взяти участь в обговореннях. Docudays UA збере понад 150 учасників, включаючи 25 іноземних гостей», — повідомляють організатори.
Фестиваль має назву «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя», що символізує іронію, самодослідження та пригадування історії.
«Це запрошення для іноземців дізнатися більше про нашу історію, російську агресію та причини цієї війни. Хто такі українці та що таке Україна», — зазначили організатори.
Основні теми фестивалю:
- історична пам'ять та її вразливість,
- спроби ворогів переписати історію,
- циклічність історії,
- збереження ідентичності.
Також обговорюватимуть відповідальність за воєнні злочини та роль тих, хто прикривається словом «мир», уникаючи справедливості.
Після показів відбудуться панельні дискусії RIGHTS NOW! та «Архів війни», а також майстер-класи DOCU/PRO і зустрічі DOCU/CLUB.
Фестиваль підтримується Швецією вже 10 років.
У міжнародному конкурсі DOCU/СВІТ буде представлено 10 повнометражних фільмів, серед яких один український. Це стрічки «Маштат» Соні Бен Слама, «Республіка коників» Деніела Маккейба, «Невгамовна» Джейсона Ґолдмана, «Зачарована гора» Маріам Чачіа й Ніка Фойґта, «Нескінченний острів» Кантена Лельґуаша, Екієма Барб’є, Ґієма Коса, «Золоте життя» Бубакара Санґаре, «Більше за травму» Ведрани Прибачич, «Тіло» Петри Селішкар, «Світ очима мого тата» Марти Коварової та «Фрагменти льоду» Марії Стоянової.
Головна програма складається з шести стрічок, які розглядають питання культури пам'яті у контексті війни та глобальної нестабільності.