У Вірменії підтримали законопроєкт про намір вступити до ЄС: етап євроінтеграції
У Вірменії підтримали законопроєкт про намір вступити до ЄС: етап євроінтеграції
26.03.2025
9

Парламент Вірменії ухвалив у другому читанні законопроєкт про євроінтеграцію. Документ закликає уряд розпочати процес вступу до ЄС.

Про це повідомило РБК-Україна з посиланням на Armenpress.

Парламент Вірменії в середу схвалив у другому й остаточному читанні законопроєкт, що закликає уряд розпочати процес вступу країни до Європейського Союзу.

Документ підтримали 64 депутати, 7 висловилися проти.

Законопроєкт був представлений у Національних зборах через громадянську ініціативу "Євроголосування", яка зібрала 60 000 підписів, перевищивши необхідний мінімум у 50 000.

У січні 2025 року законопроєкт було схвалено на засіданні уряду Вірменії, після чого він надійшов на розгляд до НЗ. Національні збори ухвалили законопроєкт у першому читанні.

Водночас опозиційні фракції "Айастан" і "Честь маю" висловили свою позицію проти проєкту. 

Вступ Вірменії до ЄС 

Вірменія поступово поглиблює співпрацю з Європейським Союзом. Європейський Союз підтримує прагнення Вірменії до демократизації та розвитку, зокрема через фінансову допомогу та програми реформ. Однак ключовим викликом для країни є необхідність балансувати між європейським курсом і впливом Росії.

Геополітична напруженість у регіоні, зокрема конфлікт навколо Нагірного Карабаху, також гальмує інтеграційні процеси. Водночас посилення співпраці з ЄС може стати для Вірменії важливим кроком до зміцнення незалежності та розвитку в умовах складних геополітичних обставин.

Нагадаємо, у липні 2024 року стало відомо, що посли Європейського Союзу дали "зелене світло" для початку діалогу щодо безвізу з Вірменією та погодили надання військової допомоги з Європейського фонду миру.

Крім того, у четвер, 9 січня, уряд Вірменії затвердив проєкт закону "Про початок процесу вступу Республіки Вірменія до Європейського Союзу".

Законопроєкт було внесено на обговорення Національних Зборів як ініціативу громадськості, і тепер уряд має висловити свою позицію. Міністр закордонних справ Арарат Мірзоян наголосив, що рекомендує підтримати законопроєкт, зазначивши, що за останні роки Вірменія та ЄС мали активні та динамічні відносини.