Україна стала найбільшим імпортером основних озброєнь у світі за період з 2020 по 2024 рік. Показники імпорту збільшилися майже у 100 разів порівняно з попередніми роками, зокрема 2015-2019 роками. Це підтверджується новим дослідженням Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI).
За підрахунками експертів SIPRI, Україна отримала 8,8% світового імпорту основних озброєнь у період 2020–2024 років. Збройні поставки надходили з різних країн, і на сьогодні щонайменше 35 держав відправляли зброю до України після початку великої війни з росією. Найбільшими постачальниками зброї стали Сполучені Штати (45%), Німеччина (12%) та Польща (11%).
Цей ріст імпорту зброї зробив Україну єдиною європейською державою, яка потрапила до десятки найбільших імпортерів основних озброєнь за 2020-2024 роки. Інші європейські країни також суттєво збільшили імпорт зброї, хоча Україна займає лідируючу позицію.
В цілому, європейський імпорт зброї за цей період зріс на 155% у відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну та геополітичну невизначеність, пов'язану з зовнішньою політикою США. Сполучені Штати значно збільшили свою частку в глобальному експорті зброї, яка тепер становить 43%, тоді як частка росії в експорті знизилася на 64%, що знизило її позицію на світовій арені.
Загалом, глобальні постачання зброї залишилися на тому ж рівні, що і з 2010 року. Зростання імпорту в Європі та Америці було компенсовано зниженням постачань в інших регіонах. Протягом останніх років країни-члени НАТО збільшили свою залежність від американської зброї — з 52% до 64%.
Серед найбільших постачальників зброї також значаться Франція та Південна Корея (по 6,5% кожен), Німеччина (4,7%) та Ізраїль (3,9%). Вперше за два десятиліття найбільша частка експорту зброї США припала на Європу (35%), а не на Близький Схід (33%). Найбільшим отримувачем американської зброї стала Саудівська Аравія, яка отримала 12% від загального обсягу американського експорту.