В Україні планують створити крипторезерв: як цей крок вплине на економіку країни?
В Україні планують створити крипторезерв: як цей крок вплине на економіку країни?
07.02.2025
32

В Україні в найближчі місяці планується презентувати новий законопроєкт, що дозволить створення криптовалютних резервів. Про це під час конференції CRYPTO 2025 повідомив перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк. На заході була присутня команда Incrypted, яка отримала важливу інформацію щодо цього законопроєкту.

«Скоро представимо законопроєкт від індустрії про можливість формування крипторезервів», — сказав Железняк.

Команда Incrypted звернулася до нього для отримання додаткових подробиць ініціативи та пообіцяла оновити матеріал, як тільки надійде більше інформації.

Під час обговорення учасники конференції також порушили питання підготовки загальної системи регулювання криптовалют в Україні. На цей час цифрові активи в Україні ще не є узаконеними. Закон «Про віртуальні активи», прийнятий у 2022 році, наразі перебуває на етапі коригування з урахуванням європейських стандартів. Крім того, цей закон не зможе повноцінно діяти без змін до Податкового кодексу України, що стосуються оподаткування криптовалют.

За словами Ярослава Железняка, наразі депутати активно співпрацюють з Міністерством цифрової трансформації України, Національним банком та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) з метою зробити новий законопроєкт менш жорстким порівняно з європейськими нормами. Це пов’язано з тим, що Україна поки що не є членом Європейського Союзу.

Раніше в рамках онлайн-заходу Incrypted Talks нардеп підкреслював, що, хоча Україна і має статус кандидата на вступ до ЄС, вона ще не є його частиною. Це надає Україні певну перевагу й «право на експерименти», що дає змогу тестувати нові підходи до регулювання крипторинку.

Ще одне важливе питання, яке обговорювалося на заході, — це визначення органу, що буде здійснювати регулювання крипторинку. На цей момент немає остаточного рішення, але розглядаються три варіанти: створення окремого регулюючого органу або передача цих функцій Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку чи Національному банку України.

«Я думаю, що в цьому змаганні переможе Нацбанк. Вони краще контактують з МВФ, але всім учасникам бажаю удачі», — зазначив Железняк.

Хоча точні терміни прийняття закону наразі не відомі, депутат підкреслив, що це питання залишається відкритим і на нього не можна дати чіткої відповіді.

Також на конференції виступив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він озвучив, що перше читання законопроєкту щодо легалізації криптовалют планується провести в першому кварталі 2025 року, а друге — відразу після першого.

«Ми постараємося зробити все можливе, щоб закон був прийнятий принаймні до літа цього року», — додав Гетманцев.