У людей з антисоціальною поведінкою прискорювалися темпи біологічного старіння.
Психологи з Дьюкського університету США дійшли висновку, що схильні до антисоціальної поведінки люди старіють швидше. Результати дослідження вчених були представлені у журналі International Journal of Environmental Research and Public Health.
Автори проаналізували дані великого лонгітюдного дослідження в Новій Зеландії, в якому взяли участь 1037 учасників, які народилися в період з квітня 1972 по березень 1973 року. Усі учасники пройшли медичне та психологічне обстеження кілька разів: вперше у 3 роки, і останній раз у віці 45 років.
Аналіз показав, що в учасників з антисоціальною поведінкою в анамнезі значно прискорювалися темпи біологічного старіння. Коли ці люди досягли віку 45 років, вони були в середньому на 4,3 біологічних роки старші порівняно з тими, у якого був нижчий рівень антисоціальної поведінки.
Антисоціальна поведінка відноситься до дій, які постійно порушують соціальні норми, ігнорують права інших і часто пов'язані з відсутністю співчуття чи каяття. Це, наприклад, брехливість, агресія, злодійство, насильство, брехня та інші види маніпулятивної чи експлуататорської поведінки.