Японія надасть Україні розвіддані за допомогою супутників. У рамках нової угоди, японський оператор супутників Q-shu University Institute почне передавати геолокаційні супутникові знімки Головному управлінню розвідки Міноборони України.
Про це повідомляє міжнародне видання Intelligence Online.
Переговори про співпрацю між двома країнами розпочалися ще в лютому цього року, однак активізація процесу відбулася в березні, коли США тимчасово призупинили обмін розвідданими з Україною. У результаті Японія вирішила запропонувати альтернативу, і очікується, що перший обмін даними між ГУР та японськими партнерами розпочнеться в найближчі два-три місяці. Зараз японська компанія iQPS має на орбіті п'ять супутників, що забезпечують високоточні геолокаційні знімки.
Важливим аспектом цієї співпраці є обсяг отриманих даних. Японські супутники, у поєднанні з інформацією, що надається іншими міжнародними операторами, такими як фінські ICEYE, німецькі SAR-Lupe та SARah, а також італійські Cosmo-SkyMed і Cosmo-SkyMed 2, можуть створити обсяг розвідданих, який потенційно перевищує обсяг інформації, яку раніше надавали США через свої національні і комерційні канали.
Крім того, Японія підтвердила свою попередню обіцянку надати Україні фінансову підтримку в розмірі $1 млрд. Ці кошти будуть спрямовані на подальше зміцнення обороноздатності та підтримку економічної стабільності України в умовах війни.
Таким чином, Японія робить значний внесок у підтримку України, що відкриває нові можливості для стратегічного співробітництва.