Існують дієві методи, як підсилити тепло від батареї, щоб у домі зберігалося тепло до кінця холодів.
З настанням холодів важливо забезпечити максимально ефективну роботу опалювальних приладів у вашому домі. Якщо ви помічаєте, що ваші батареї не гріють достатньо, є кілька простих способів, як підсилити тепло від батареї і зробити ваше житло теплішим. Порадами поділилися у Мінреінтеграції.
Для початку звільніть простір біля радіаторів опалення. Задовгі штори або меблі, які закривають батареї, помітно зменшують ефективність опалення. Тепло має потрапляти у кімнату вільно.
Також приберіть з радіаторів опалення декоративні панелі. Вони зменшують їхню ефективність на 20%. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша ніж у тих, які виступають у кімнату.
В Інтернеті також діляться способами, як збільшити подачу тепла в батареї. Якщо батареї недостатньо теплі, перевірте, чи не утворилися повітряні пробки. Для цього існують спеціальні клапани, через які можна спустити повітря. Якщо в системі немає повітряних пробок, варто оцінити, чи справна система в цілому. Важливо, щоб вода в системі циркулювала без перешкод.
Ще одне питання, яким варто поцікавитися, це те, як підвищити температуру в батареях. За допомогою вентилів і термостатів ви можете контролювати подачу тепла. Якщо ж у вас стара система, де немає можливості регулювати температуру, можливо, варто задуматися про модернізацію. Встановлення сучасних терморегуляторів допоможе ефективніше розподіляти тепло.
Ще один варіант, як зробити, щоб батарея була теплішою - це звичайна фольга. Багато хто нехтує цим лайфхаком, бо думає - мало що дає фольга за батареєю, однак насправді вона допомагає відбивати тепло від стіни назад у кімнату, замість того, щоб воно поглиналося холодною стіною. Це дозволяє отримати більше тепла від батареї без збільшення витрат на опалення.
Регулярне чищення від пилу та бруду - ще один спосіб, як підвищити ефективність радіатора. Забруднені поверхні батареї перешкоджають нормальній тепловіддачі. Також можна встановити додаткові тепловідбивні панелі або захисні екрани, що дозволять збільшити ефективність обігріву приміщення.