Законопроект №11264: Чи дійсно держава готова платити гроші за народження дітей?
Законопроект №11264: Чи дійсно держава готова платити гроші за народження дітей?
Джерело
14.10.2024
41

Народний депутат України Сергій Гривко звернувся до редакції Стопкор із заявою про висвітлення законопроєкту №11264, який передбачає запровадження тимчасового демографічного збору для фінансової підтримки сімей з дітьми. Головна мета закону — висвітлити народжуваність, тому депутати пропонують ввести додаткові види допомоги для родин із дітьми. Законопроєкт викликав хвилю негативних реакцій через те, що в медіа зосередилися на новому зборі, але не розкрили його цільового призначення та переваг для суспільства.

За словами депутата, основною метою законопроєкту є створення комплексної програми для поліпшення правового та фінансового забезпечення сімей, що сприятиме вирішенню демографічної кризи в Україні. Гривко підкреслив, що важливо не тільки обговорювати збір, а й пояснювати, як саме він буде використаний.

Основні положення законопроєкту №11264:

1. Підвищення державної допомоги при народженні дитини. Законопроєкт пропонує збільшити виплати до 25 прожиткових мінімумів (близько 64 тисяч грн), які виплачуватимуться одразу.

2. Запровадження щомісячної допомоги на дитину до 6 років. Кожна сім’я отримуватиме один прожитковий мінімум (приблизно 2563 грн) щомісяця до досягнення дитиною шестирічного віку.

3. Депозит для дитини на майбутнє. Пропонується одноразова допомога у розмірі 25 прожиткових мінімумів (64 тисячі грн), яка буде перетворена на банківський депозит до досягнення дитиною 18 років.

4. Матеріальна підтримка для матерів-героїнь. Жінки, яким присвоєно це звання, отримуватимуть щомісячну допомогу у розмірі прожиткового мінімуму (близько 3028 грн).

5. Державні пільгові кредити для сімей з дітьми. Програма передбачає надання кредитів на житло (до 2 млн грн), придбання автомобілів (до 1 млн грн) та розвиток підприємницької діяльності (до 2 млн грн).

Гривко зазначив, що такі заходи значно перевищують чинну підтримку від держави, яка наразі не відповідає потребам сучасних сімей. Наприклад, зараз допомога при народженні дитини становить 41 280 грн, з яких лише 10 320 грн виплачується одразу, а решта — частинами протягом трьох років. Пропоноване збільшення виплат допоможе батькам краще забезпечити потреби новонародженої дитини.

Позитивні аспекти законопроєкту:

1. Економічний розвиток. Депутат зазначив, що збільшені виплати при народженні дитини сприятимуть місцевій економіці, оскільки кошти витрачатимуться на товари та послуги за місцем проживання сімей. Це позитивно позначиться на підприємцях і додатково наповнить місцеві бюджети.

2. Підтримка банківського сектору. Депозитні рахунки для дітей стануть джерелом підтримки банківської системи та інвестиційного середовища.

3. Створення робочих місць. Пільгове кредитування на житло, автомобілі та бізнес стимулюватиме розвиток будівельної та автомобільної галузей, створюючи нові робочі місця.

Сергій Гривко також наголосив на важливості підняття теми демографічної кризи в Україні. За його словами, рівень народжуваності в країні досяг критичного мінімуму — коефіцієнт народжуваності становить від 0,7 до 0,9 дитини на сім'ю, тоді як для стабільного відтворення населення необхідно щонайменше 2,2.

Депутат закликав медіа до об’єктивного та повного висвітлення законопроєкту, аби громадяни могли краще зрозуміти його переваги. Він також зазначив, що підтримка сімей з дітьми є важливою складовою не тільки соціального, але й економічного розвитку країни.