Український президент Володимир Зеленський готовий розглянути варіант припинення вогню на поточній лінії зіткнення за умови надання гарантій безпеки від США та європейських партнерів щодо швидкого вступу України до ЄС. Про це йдеться у статті італійського видання Corriere della Sera.
ЗМІ зазначає, що рішення української сторони про проведення операцій у Курській області РФ має певні "парадоксальні аспекти". Зокрема, серед головних причин таких дій було бажання показати активність на фронті західним партнерам, підвищити моральний дух українців, а також стимулювати Захід на збільшення військової допомоги.
Наразі, як пише ЗМІ, частина українських підрозділів, які перебувають у Курській області, опинилися у складній ситуації, через що вони не можуть підтримати своїх побратимів, які воюють на Донбасі. У Києві побоюються, що повернення українських військ з Курська буде надто складним і може призвести до значних втрат, тому що Росія може скористатися цим і розпочати наступ на цьому напрямку.
Журналісти підкреслюють, що пропозиція Зеленського про припинення вогню має свою логіку, продиктовану тиском війни. Київ очікує на осінні дощі, які ускладнять пересування російських військ до грудня. За цей час Україна розраховує отримати додаткове озброєння та техніку для ведення бойових дій.
Газета пише: "Зеленський зараз хоче переконати європейців саме на політичному рівні. Він, наприклад, знає, що ніколи не зможе офіційно відмовитися від окупованих територій. Однак він був би готовий до припинення вогню вздовж поточної лінії — без визнання нового офіційного кордону — в обмін на певні зобов’язання Заходу".
Видання також зазначає, що основні зусилля Зеленського наразі зосереджені на політичних питаннях. Президент України розуміє, що не може офіційно відмовитися від тимчасово окупованих територій, оскільки це призвело б до різкого падіння його популярності та вплинуло б на всю українську політичну еліту.
Крім того, український президент прагне отримати запевнення від європейських держав, зокрема Італії, Франції та Німеччини, щодо прискореного вступу України до Європейського Союзу.
Водночас медіа зазначає, що реалізувати цей план буде складно, оскільки російському диктатору путіну "недостатньо територій, які він захопив кров'ю мільйонів життів". Він, ймовірно, продовжуватиме спроби дестабілізувати Україну та контролювати її політично.
Журналісти підсумовують, що єдиним можливим варіантом для досягнення миру є подальше посилення санкцій проти Росії, особливо в оборонній галузі. "Поки санкції не стануть сильнішими та не почнуть руйнувати російську військову машину, у путіна немає жодних причин сідати за стіл переговорів", — резюмують італійські журналісти.