Посол США в Україні Бріджит Брінк подала у відставку. Як повідомляє Financial Times, її рішення залишити посаду викликане сукупністю факторів — від політичних розбіжностей до особистих причин. Водночас офіційно в Державному департаменті США заявили, що відставка пов'язана з тривалим перебуванням у зоні бойових дій.
За даними FT, однією з головних причин її відходу стали "посилення розбіжностей у політиці з адміністрацією президента США Дональда Трампа". Видання зазначає, що Брінк все частіше опинялася під тиском з боку високопосадовців нової адміністрації, які сумнівалися в її готовності підтримати їхню стратегію щодо України.
"Її звільнення також пов'язане з погіршенням її робочих стосунків із президентом України Володимиром Зеленським, хоча це не було причиною її відмови від посади", — зазначають журналісти після спілкування з джерелами, обізнаними з ситуацією.
Нещодавнє загострення в стосунках між Брінк і Офісом президента стало помітним після ракетного удару по Кривому Рогу 4 квітня, внаслідок якого загинули 20 людей, серед них – 9 дітей. У своїй першій реакції Брінк не згадала росію як відповідальну сторону, що викликало критику з боку глави держави.
Володимир Зеленський тоді заявив, що "неприємно здивований" такою слабкою реакцією посольства США. Після цього Брінк опублікувала ще одне повідомлення, у якому вже прямо назвала росію винною у трагедії.
Як пише FT, її дипломатична кар’єра була яскравою — Брінк працювала послом у Словаччині за президентства Трампа, а потім Джо Байден призначив її послом в Україні. Її вважали "одним із головних захисників Києва" в найскладніші періоди з початку повномасштабного вторгнення.
"Сильний характер", "серйозний дипломат", — так її описували західні дипломати. Втім, як зазначають джерела, "тиск із боку кабінетів Трампа і Зеленського дався взнаки".
Деякі українські чиновники критикували Брінк за її позицію щодо внутрішньої політики. За їхніми словами, вона була "занадто критичною", особливо в контексті боротьби з корупцією. Утім, ситуація загострилася після повернення Дональда Трампа до Білого дому. Згідно з аналізом публікацій Брінк у соцмережі X, її тон щодо Росії помітно змінився.
"За 75 днів до інавгурації Трампа вона 53 рази критично висловлювалася про росію і війну проти України. За 75 днів після цього вона лише п’ять разів опублікувала повідомлення зі згадкою про росію, у жодному з яких не покладала провину за напади на цю країну", — наголошують журналісти.
Вперше інформацію про дострокову відставку Брінк оприлюднило видання CBS News, зазначивши, що серед причин є й особисті. Згодом Держдепартамент підтвердив її звільнення. У коментарі CNN представник Держдепу пояснив відставку Брінк з посади посла в Україні тривалим перебуванням у зоні бойових дій.