Кім Чен Ин оголосив новий курс: Північна Корея вступає в масштабну ядерну гонку

Кім Чен Ин оголосив новий курс: Північна Корея вступає в масштабну ядерну гонку

Що вирішили за зачиненими дверима у Пхеньяні?

23.06.2026
6 год. тому
6

У Північній Кореї будуть нарощувати ядерний арсенал країни, щоб "випередити весь світ".

Про це повідомило РБК-Україна з посиланням на агентство Yonhap, яке цитує слова лідера КНДР Кім Чен Ина.

З 20 по 22 червня у Північній Кореї проходило пленарне засідання Центрального комітету правлячої Трудової партії. На ньому підтвердили курс на нарощування ядерних сил - їх назвали "основою військового суверенітету" країни.

Учасники одноголосно ухвалили, що використання статусу ядерної держави є "найправильнішим та найунікальнішим способом" діяти в умовах нестабільної міжнародної ситуації. 

Що планує Кім Чен Ин 

  • Нарощувати ядерний потенціал "без зупинки" і "з метою випередження світу".
  • Прискорити будівництво стратегічного ракетного крейсера класу 10 000 тонн.
  • Зміцнити кордон з Південною Кореєю та збудувати нові військово-морські бази.

Кім Чен Ин також наголосив на необхідності нових оборонних інфраструктурних об'єктів уздовж південного кордону.

Пхеньян різко розкритикував Ядерну консультативну групу (ЯКГ) - спільний орган США і Південної Кореї з питань ядерного стримування. У КНДР її назвали "органом ядерної війни", спрямованим проти Північної Кореї.

Нагадаємо, раніше МЗС КНДР заявило, що питання ядерного роззброєння країни є остаточно закритим - Пхеньян не збирається відмовлятися від статусу ядерної держави.