Популярна спеція може зупинити ріст ракових клітин: результати нових досліджень

Популярна спеція може зупинити ріст ракових клітин: результати нових досліджень

Куркума — спеція з потужними протипухлинними властивостями

02.07.2025
17 год. тому
2

Вчені з Лестерського університету зробили важливе відкриття, яке може змінити підхід до профілактики раку кишечника: щоденне вживання певної спеції може допомогти запобігти розвитку онкологічних захворювань. 

Йдеться про куркуму, про властивості якої розповіли в Daily Mail. 

Куркума — спеція з потужними протираковими властивостями

Головною активною речовиною куркуми є куркумін, який і надає їй яскравий помаранчевий колір. Дослідники встановили, що куркумін може пригнічувати ріст ракових клітин на ранніх стадіях хвороби.
 
Лабораторні експерименти показали, що куркумін блокує роботу певного білка, необхідного для розмноження ракових клітин і формування пухлин. Крім того, він знижує активність цих клітин.
 
Дослідження підтвердили: куркумін не лише уповільнює розвиток пухлин, а й допомагає запобігти їх повторній появі.
 
Науковці провели також експерименти на мишах, де куркумін сповільнював ріст пухлин і збільшував тривалість життя тварин, що є важливим кроком у вивченні його протиракових властивостей.

Як приймати куркумін і в якій дозі?

Для досягнення ефекту, який бачили в дослідженнях, людині потрібно вживати близько 1,5–2 грамів куркуміну на день.
 
Однак у звичайній куркумі концентрація куркуміну становить лише 2–5%, тому отримати таку дозу зі спеції практично неможливо. Тому зазвичай рекомендують приймати спеціальні добавки з концентрованим куркуміном.

Інші корисні властивості куркуми

Крім потенціалу у боротьбі з раком, куркума відома своїми протизапальними властивостями. Вона може допомогти зменшити біль при артриті та інших запаленнях.
 
Також куркумін є сильним антиоксидантом, який захищає клітини від ушкоджень, викликаних вільними радикалами.
 
Організація Cancer Research UK визнає великий потенціал куркуміну, проте підкреслює необхідність проведення додаткових досліджень, щоб остаточно підтвердити його ефективність у людей та визначити оптимальні дози для профілактики і лікування раку.