Шокуюче відкриття! У дубайському шоколаді знайшли отруйні речовини, що викликають рак
Шокуюче відкриття! У дубайському шоколаді знайшли отруйні речовини, що викликають рак
20.03.2025
10

У популярному серед багатьох країн світу дубайському шоколаді виявили токсичні речовини. Незалежна експертиза Stiftung Warentest виявила у цих ласощах потенційно канцерогенні сполуки. 

Як повідомляє Der Spiegel, дослідження, проведене фахівцями Stiftung Warentest, показало, що деякі плитки дубайського шоколаду не відповідають заявленій якості. Випробування включали шість різних зразків, які були куплені в європейських країнах і направлені на лабораторний аналіз. Результати виявили серйозні проблеми з маркуванням у чотирьох продуктах. Окрім того, у двох плитках знайшли небезпечні домішки. 

"Ціни на шоколад коливалися від 7 до 25 євро за 100 грамів. Чотири з шести продуктів мали проблеми з маркуванням – відсутність повного списку інгредієнтів або неповна інформація щодо поживної цінності. Деякі виробники також не надали важливі вказівки для алергіків", — зазначили в Stiftung Warentest. 

У двох зразках шоколаду було виявлено 3-монохлорпропандіол та гліцидиловий ефір — речовини, що зустрічаються в продуктах, виготовлених із рафінованої пальмової олії, і вважаються потенційно канцерогенними. Однак особливо тривожним став результат перевірки шоколаду бренду Le Damas, де був зафіксований підвищений рівень афлатоксинів — токсинів, які утворюються в фісташках під впливом плісняви. Ці сполуки можуть спричиняти серйозні захворювання, зокрема рак печінки. 

"Разове вживання такого шоколаду навряд чи завдасть шкоди здоров'ю. Однак регулярне споживання продуктів з канцерогенами може підвищити ризики розвитку онкологічних захворювань", — зауважують експерти Stiftung Warentest. 

Такий результат суперечить заявленій якості продукції і стандартам преміального шоколаду. Скандал набув широкого розголосу в Європі, де споживачі обурені тим, що ексклюзивні ласощі можуть містити шкідливі речовини. Регулятори кількох країн вже заявили про можливість перегляду вимог до імпорту цих солодощів.