Дослідники зі Шанхайського центру психічного здоров'я та Шанхайського університету Цзяотун вивчали зв’язок між післяобіднім сном і когнітивними функціями у літніх людей. Вони прагнули з’ясувати, чи денний сон є корисною адаптивною реакцією організму, що запобігає когнітивному старінню, або ж може бути симптомом початку деменції. В ході тестування за шкалою MMSE дослідники помітили, що ті, хто мав звичку регулярно спати вдень, демонстрували вищі результати в когнітивних тестах.
Вчені підкреслюють, що їхнє дослідження є спостережливим, отже, воно показує лише взаємозв'язок між денним сном і здоров’ям мозку, а не встановлює причинно-наслідковий зв'язок. Науковці вважають, що сон допомагає регулювати імунну систему організму, можливо, будучи еволюційною реакцією на запалення. Ті, хто мав вищий рівень запальних процесів, частіше спали вдень, оскільки певні хімічні речовини, що відповідають за запалення, впливають на порушення сну. Таким чином, сон може мати протизапальну дію.
Водночас денний сон може бути наслідком малорухливого способу життя та впливати на порушення рівня гормонів лептину та греліну, які регулюють енергетичний обмін. Тож якщо маєте можливість, дозволяйте собі післяобідній відпочинок для підтримки здоров’я мозку.