Аналітики платформи "OLX Робота" провели опитування серед роботодавців, щоб дізнатися їхні плани на випадок загострення кадрового дефіциту в Україні. Результати показали, що більшість бізнесів готові змінювати підходи до найму, зокрема розглядати кандидатів, яких раніше часто не брали до уваги через дискримінаційні стереотипи. Це стосується, наприклад, пенсіонерів, молоді без досвіду роботи та інших соціально вразливих груп.
"Наразі роботодавець дивиться на кандидатів, як на представників різних соціальних груп. І часто це власне і є можливість вирішити кадрову кризу за допомогою більш активного залучення соціально вразливих верств населення. Тобто, простішими словами, таким шляхом бізнес і роботодавці приходять до інклюзивності, що не було раніше притаманно ринку праці України", — зазначила Марія Абдулліна, керівниця категорій "OLX Робота" та "Послуги".
Ще одним кроком для утримання і залучення працівників стало підвищення заробітної плати. За рік, з серпня 2023-го по серпень 2024-го, зарплати в Україні зросли в середньому на 19%.
Водночас, 18% опитаних роботодавців заявили, що у разі подальшого загострення кадрового дефіциту можуть бути змушені закрити свій бізнес. Це пов'язано зі зниженням якості обслуговування, повільною роботою персоналу та нестачею працівників, які вже зараз впливають на діяльність підприємств. Якщо ситуація не покращиться, деякі бізнеси можуть припинити свою роботу, хоча б тимчасово.