ВМС і ГУР провели блискавичну операцію: російські безекіпажні катери повністю знищено
Військово-Морські Сили (ВМС) ЗС України спільно з Головним управлінням розвідки (ГУР) виявили та знищили три ворожі морські безекіпажні катери.
Про це повідомила пресслужба ВМС ЗСУ.
"Кожна така успішно відбита атака – це врятовані життя та черговий удар по планах агресора. Не дамо ворогу жодного шансу – ні на суші, ні в повітрі, ні на морі!" – зазначили військові.
Напередодні радник міністра оборони України та фахівець із радіотехнологій Сергій Бескрестнов ("Флеш") повідомив, що вранці 23 червня російські війська намагалися атакувати українське узбережжя, застосувавши безпілотні ударні катери. Однак цілі були своєчасно виявлені та знищені силами оборони України.
За його словами, атака відбулася близько четвертої години ранку. Групу ворожих морських безпілотників зафіксували в акваторії Чорного моря.
Також він зазначив, що на знищених катерах було встановлено обладнання супутникового зв’язку Starlink. За оцінкою фахівця, росія використовує такі системи для управління морськими безпілотниками на значних відстанях, оскільки не має інших ефективних каналів зв’язку для подібних операцій.