Як впоратися зі стресом після обстрілів: що радять фахівці для стабілізації стану

Як впоратися зі стресом після обстрілів: що радять фахівці для стабілізації стану

Що відбувається з тілом під час тривалого психоемоційного виснаження: пояснення лікарки-неврологині

21.07.2025
8 год. тому
2

Після масованих атак українці все частіше скаржаться на головний біль, розлади шлунку, втому та загальне виснаження. Постійні повітряні тривоги, порушення сну й хронічна тривога серйозно впливають на психофізичний стан, зазначає лікарка-неврологиня Маргарита Прохорова.

В ефірі телеканалу КИЇВ24 вона порадила прості щоденні дії, які допоможуть організму краще впоратися зі стресом. Зокрема, рекомендується виходити на прогулянки хоча б на 15–20 хвилин, уникати надмірного використання ґаджетів, пити достатньо води та не пропускати прийоми їжі. За словами фахівчині, недоїдання тільки поглиблює стан виснаження.

Окремо лікарка звертає увагу на обмеження вживання кави: надлишок кофеїну може спричинити підвищення тиску, пришвидшити серцебиття та посилити головний біль.

Щодо популярного нині магнію — не все так просто. Ефективність добавки залежить від форми, в якій вона вживається: наприклад, цитрат чи ліценат. Самолікування може бути небезпечним, адже потрібно враховувати вік, хронічні хвороби, алергії.

«Стрес не є причиною, він дає такий поштовх, він провокує щось в нашому тілі — якісь неприємні відчуття, болі, розлади шлунку і так далі. Звертайтеся до лікаря, проговорюйте це з лікарем, і лікар, в залежності від вашої потреби, підбере медикаменти. А саме лікування — це не вихід із ситуації», — підкреслила Маргарита Прохорова.